Organizacja Expo

Wystawy, które dzisiaj określa się mianem Expo, mają ogromną tradycję. Pierwsza z nich była zorganizowana jeszcze w XVIII wieku, jednak za pierwszą oficjalną wystawę uważa się tę z 1851 roku z Londynu. Od tamtej pory te wydarzenia nabrały szczególnego charakteru – stały się płaszczyzną rywalizacji pomiędzy państwami i narodami. Rywalizacja dotyczy wielu sfer –są to właściwie wszystkie dziedziny produkcji.

Jako że Expo organizowane jest w różnych krajach, to rywalizacja jest szczególnie istotna dla organizatorów, którzy zawsze chcą czymś zabłysnąć i sprawić, że ich wystawa będzie lepsza od poprzednich. Jak bardzo kraje są do tego zdeterminowane świadczy chociażby to, że na potrzeby eventu z 1889 roku specjalnie zaprojektowano i wykonano Wieżę Eiffla, która po dziś dzień stanowi symbol Paryża i jednocześnie jedną z najbardziej rozpoznawalnych konstrukcji na świecie.

Uczestniczenie w Expo jest wspaniałą przygodą, podczas której można zapoznać się chociażby z nowościami technologicznymi z całego świata.

www.antonioland.pl